Kolorem roku 2024 został 13-1023 Peach Fuzz. Eksperci Pantone orzekli, że to właśnie ten brzoskwiniowy, delikatny kolor w najbliższych miesiącach będzie święcić triumfy i wyznaczać trendy – zarówno w modzie, jak i designie. 

Color of the Year 2024 – symbolika Peach Fuzz

Peach Fuzz to brzoskwiniowy odcień, który kojarzy się ludzkim ciepłem i podkreśla wartość więzi międzyludzkich. Jako że kolor balansuje na granicy pomarańczu i różu, przywodzi na myśl miękkość i delikatność, właściwe dla meszku pokrywającego słodki owoc. Dlatego też jest idealnym wyborem do wnętrz i sposobem na odzwierciedlenie chęci przebywania wśród bliskich osób. Pomoże również stworzyć bezpieczną, przyjemną atmosferę oraz podkreślić styl mieszkania. Peach Fuzz wniesie do pomieszczeń nieco romantyzmu, ale także powiewu świeżości, który będzie odpowiadać również nowoczesnej estetyce i nada jej dodatkowej wyrazistości.

Jak wykorzystać kolor roku 2024 w aranżacji wnętrza?

Kolor Peach Fuzz 13-1023 można interesująco wykorzystać w aranżacji wnętrza. W zależności od indywidualnych preferencji, może stanowić barwę dominującą, która wywoła nienachalne wrażenie przestronności oraz rozjaśni każde pomieszczenie. Jednakże kolor brzoskwiniowy może także zostać wykorzystany w taki sposób, żeby tylko za pomocą dopasowanych akcentów dekoracyjnych delikatnie podkreślać ciepło panujące we wnętrzach. Z jakimi barwami współgra Peach Fuzz? 

Color of the Year 2024 doskonale będzie łączyć się z odcieniami bieli czy niebieskiego (np. granatowym lub jasnym błękitem) czy też z ciepłymi barwami, czyli czerwienią czy pomarańczem. Brzoskwiniowy to zdecydowanie kolor, który ożywia wnętrza i dodaje im energii, dlatego też może stanowić przepiękne wrażenie estetyczne, kiedy zostanie połączony z podobnymi sobie barwami. Nasza firma oferuje usługi dekoracyjne i projektowe w Warszawie, zatem pomożemy Ci wykonać aranżację wnętrz i odpowiednio wykorzystać kolor wybrany przez specjalistów.