Żaluzje fasadowe mogą całkowicie odmienić wygląd budynku. Są podstawową formą ochrony przeciwsłonecznej, a jednocześnie ograniczają ciekawskie spojrzenia sąsiadów.

Żaluzje fasadowe są nowoczesnym i eleganckim typem osłon okiennych, znajdują zastosowanie w wielu obiektach architektonicznych. Sprawiają, że pomieszczenia nagrzewają się znacznie mniej, ale i utrata ciepła w nich jest ograniczona. Dostępne są w różnych kształtach i kolorach, możliwe jest regulowanie kąta ich nachylenia, a także dostosowanie pozostałych parametrów.

Kiedy warto zdecydować się na żaluzje fasadowe?

Montaż żaluzji fasadowych warto zaplanować już na etapie tworzenia projektu domu. Radzimy to naszym klientom z uwagi na unikanie przestojów, kosztownych poprawek, a także modernizacji. Oczywiście można to rozwiązanie wprowadzić także do istniejącego budynku, ale zawsze wiąże się to z większym zakresem prac, co trzeba mieć na uwadze.

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór rodzajów i szerokości lameli, ponadto dostępne są w wielu atrakcyjnych wariantach kolorystycznych. To pozwala na bezproblemowe dobranie tego rozwiązania do stylu architektonicznego budynku.

Szczególnie warto wprowadzić żaluzje fasadowe do budynków, w których nie działa system klimatyzacji. Ograniczyć można w ten sposób ilość wpadającego do pomieszczenia ciepła.

Jakie jeszcze korzyści można osiągnąć wybierając żaluzje fasadowe?

W nowoczesnych domach z dużymi przeszkleniami bardzo często dochodzi do znacznego nagrzewania wnętrz, a to skutkuje pogorszeniem samopoczucia osób w nich przebywających. Rosnąca popularność żaluzji fasadowych sprawia, że ten aspekt można mieć pod kontrolą. Zasunięte lamele zapewniają przyjemne warunki do mieszkania w okresie letnim.

Lekka i trwała konstrukcja żaluzji fasadowych chroni także szyby przed nadmiernym zabrudzeniem. Wzbogacając je o rolowane moskitiery można dodatkowo ograniczyć przedostawanie się owadów do wnętrza pomieszczeń.