Chcesz mieć podłogę, która będzie bardzo łatwa do utrzymania w czystości? A może pragniesz zmienić aranżację wnętrza w sposób szybki, łatwy i przede wszystkim niedrogi? W takim przypadku z pewnością zainteresuje Cię wykładzina PCV. W poniższym poradniku opisujemy jakie są jej zalety, a także pomysły na szybką zmianę wyglądu pomieszczenia z użyciem wykładzin.

Cena, montaż i pielęgnacja

Wybór wykładziny elastycznej z PCV najczęściej podyktowany jest jej niską ceną, łatwością montażu, a także prostotą utrzymania w czystości. Jest to zdecydowanie najszybszy sposób na stworzenie nowej podłogi, bez konieczności układania parkietu, paneli bądź glazury. Kolejna zaleta to prosta pielęgnacja. Materiał PCV nie wchłania wody ani wilgoci, jeżeli cokolwiek zostanie rozlane, wystarczy to tylko zetrzeć, a nie zostanie najmniejszy ślad. Czyszczenie ogranicza się do okresowego odkurzania oraz przetarcia na mokro. Ponieważ materiał tak dobrze radzi sobie z płynami, wykładziny z PCV idealnie nadają się do pomieszczeń takich jak kuchnia, łazienka czy garderoba. Jednocześnie ich powierzchnia nie zatrzymuje kurzu, jak robią to dywany, co może być dla Ciebie szczególnie ważne, jeśli zależy Ci na rozwiązaniach hipoalergicznych. Nie można rzecz jasna zapomnieć o atrakcyjnej cenie, która wynosi zaledwie kilkanaście złotych za metr kwadratowy.

Zmiana aranżacji wnętrza

Podłoga jest niezmiernie istotnym elementem każdego pomieszczenia. Skupiamy na niej równie dużo uwagi co na ścianach, suficie czy umeblowaniu. Dlatego też chcąc nadać przedpokojowi, łazience, kuchni nowy wygląd, warto wykorzystać wykładziny z PCV. W handlu dostępne są wersje o rozmaitych kolorach, można wybrać wśród setek wzorów, albo zdecydować się na imitację glazury czy też parkietu. Tak szerokie możliwości sprawiają, że produkt może być stosowany również w pokojach czy salonie.

Inny ciekawy pomysł na wykorzystanie wykładzin PCV to przykrycie nimi starej i zniszczonej podłogi, której wymiana pociągnęłaby za sobą spore koszty. Jeśli chcesz idealnie dobrać wykładzinę do swoich zastosowań i ułożyć ją w sposób profesjonalny, skorzystaj z pomocy naszych specjalistów! Oferujemy montaż wykładzin PCV w Warszawie i okolicach.