Zastanawiasz się, w jaki sposób zmienić wnętrze swojego mieszkania? Szybki efekt uzyskasz dzięki tapetom ściennym. Te elementy sprawdzą się nie tylko w salonie, ale także w innych pomieszczeniach. Sprawdź 4 pomysły na wykorzystanie tapety w aranżacji wnętrza!

Jak wykorzystać tapety w aranżacji wnętrza?

Tapety od kilku lat znowu cieszą się dużą popularnością. Wykorzystanie ich to doskonałe rozwiązanie, aby ozdobić wnętrza salonu, holu, gabinetu, sypialni, kuchni czy łazienki. Dzięki nim podkreślisz charakter konkretnego wnętrza i sprawisz, że stanie się ono bardziej spersonalizowane. Oto 4 ciekawe pomysły na wykorzystanie tapety w aranżacji mieszkania!

Wydzielenie przestrzeni w małym mieszkaniu 

Dzięki wykorzystaniu tapety możesz wizualnie wydzielić przestrzeń w pomieszczeniu. To idealne rozwiązanie do mieszkań o małym metrażu, w których salon pełni kilka funkcji. Za pomocą tapety wydzielisz gabinet z głównego pokoju czy jadalnię. Dzięki takiemu akcentowi przestrzeń będzie nie tylko świetnie urządzona, a przy tym doskonale zorganizowana.

Tapeta na jednej ścianie — intrygujący akcent

Zastanawiasz się, w jaki sposób rozjaśnić wnętrze i nadać mu więcej charakteru? Doskonale się sprawdzi w tym celu wzorzysta tapeta ścienna np. na ścianie z oknem. To łatwy i sprytny sposób na udekorowanie mieszkania.

Tapeta w sypialni — najlepiej za wezgłowiem łóżka 

Urządzenie sypialni może być dla wielu osób wyzwaniem. Zwłaszcza dekoracja ściany za wezgłowiem łóżka bywa problematyczna. Jeśli chcesz zaakcentować tę przestrzeń, wybierz tapetę ścienną w np. kwiatowe wzory. Dzięki temu nadasz temu pomieszczeniu nieco romantyzmu. 

Urządzenie pokoju dziecięcego — doskonale sprawdzą się tapety ścienne 

Zastanawiasz się, w jaki sposób wprowadzić nieco bajkowego charakteru do pokoju dziecięcego? Doskonale w tym celu sprawdzi się kolorowa tapeta z motywem ulubionych postaci czy zwierząt. 

To tylko kilka z wielu ciekawych sposobów na wykorzystanie tapet ściennych we wnętrzu. Jeśli chcesz uzyskać najlepszy efekt przy aranżacji mieszkania, odwiedź nasze biuro projektowe w Warszawie!

Zapraszamy do kontaktu!