Kabina prysznicowa na wymiar to coraz popularniejsze rozwiązanie. Pozwala znakomicie wykorzystać przestrzeń, na ogół ograniczoną przez wielkość łazienki. W połączeniu z odpływem liniowym nowoczesna kabina na wymiar prezentuje się niezwykle nowocześnie i wpływa na charakter aranżacji całego pomieszczenia. Jak ją zaprojektować?

Krok 1: Dokładny pomiar przestrzeni

Pierwszym krokiem w planowaniu kabiny prysznicowej na wymiar jest dokładne wymierzenie przestrzeni, w której ma zostać umieszczona. Wymiarowanie powinno obejmować nie tylko powierzchnię podłogi, na której stanie kabina, ale również wysokość pomieszczenia. Pamiętaj, że musisz uwzględnić miejsce na otwieranie drzwi kabiny (o ile je planujesz). Pomiar wykonuje oczywiście podwykonawca, któremu powierzasz realizację kabiny prysznicowej na zamówienie.

Krok 2: Wybór materiałów

Wybór materiałów, z których będzie wykonana kabina, jest najbardziej znaczący dla jej funkcjonalności i estetyki. Szkło hartowane jest popularnym wyborem ze względu na swoją trwałość i elegancki wygląd. Można je dostosować do różnych wymiarów i kształtów, a także wybrać różne rodzaje wykończenia, takie jak matowe, przezroczyste lub wzorzyste. Alternatywą dla szkła jest akryl, który jest tańszy i łatwiejszy w montażu, ale mniej trwały i wymaga częstszej wymiany. Wybór materiału powinien zależeć od Twojego budżetu, preferencji estetycznych i oczekiwań dotyczących trwałości.

Krok 3: Zlecenie montażu profesjonalistom

Montaż kabiny prysznicowej na wymiar to zadanie, które wymaga doświadczenia i precyzji. Nieprawidłowy montaż może prowadzić do problemów z nieszczelnością lub stabilnością kabiny.

By uniknąć takich problemów, zdaj się na fachową pomoc specjalistów z AZ Concept! Mamy doświadczenie w projektowaniu i montażu kabin prysznicowych na wymiar, służymy fachowym doradztwem. Zapewniamy prawidłowy montaż, zgodny z normami i standardami branżowymi.