Balustrady wewnętrzne to ważny element aranżacji wnętrz. Pozwala podkreślić panującą w pomieszczeniu stylistykę, stanowiąc doskonały element dekoracyjny. Obecnie, coraz większym zainteresowaniem cieszą się metalowe balustrady wewnętrzne. Kiedy warto je wybrać i w jakiej aranżacji zaprezentują się najlepiej? Sprawdź nasze propozycje.

Metal jako element aranżacji loftowej

Styl loftowy z roku na rok zyskuje na popularności. Zachwyca swą surowością, która doskonale podkreśla przestrzeń. W tej aranżacji dominują surowe materiały i eksponuje się tu elementy konstrukcyjne. Nic więc dziwnego, że we wnętrzach dwupoziomowych, utrzymanych w takiej aranżacji dominują balustrady wykonane z metalu. Takie wykończenie schodów doskonale dopasuje się do pozostałych materiałów, loftowych, w tym cegły i surowego betonu.

Balustrady metalowe w nowoczesnym minimalizmie

Balustrady wewnętrzne metalowe wyróżniają się prostotą. Są mniej przytłaczające w porównaniu z balustradami wykonanymi z drewna. Właśnie dlatego tak dobrze odnajdują się w aranżacjach minimalistycznych. Odpowiednio dobrany wzór i kolor sprawiają, że nie odciągają uwagi od pozostałych elementów wystroju, a równocześnie doskonale spełniają swoje zadanie.

W nowoczesnych aranżacjach minimalistycznych warto postawić na balustradę imitującą barierkę linową. Takie zabezpieczenie idealnie podkreśli schody, nie przytłaczając pomieszczenia.

Ażurowy metal w stylu glamour

Szukając idealnych rozwiązań, pełnych blichtru i przepychu, które doskonale podkreślą styl glamour, warto postawić na barierkę ażurową. Laserowo wycięty metal może przybierać różne formy, obok których nikt nie przejdzie obojętnie. Chcąc dodatkowo podkreślić luksus pomieszczenia, warto postawić na barierki w odcieniach bieli. Dzięki zaawansowanej technologii malowania proszkowego barierka będzie zachwycać czystością barwy i niesamowitym połyskiem, który jest tak ważny w tej luksusowej aranżacji.