Minimalizm to filozofia życia, która znajduje swoje odzwierciedlenie również w aranżacji wnętrz. Chcesz urządzić mieszkanie w stylu minimalistycznym? Nasze biuro oferuje kompleksową aranżację wnętrz w wybranym przez Ciebie stylu.

Co wyróżnia styl minimalistyczny?

Minimalizm kocha naturalne kolory: biel, beż, szarość, czerń czy brąz. Najważniejszy jest tu umiar w zestawieniach kolorystycznych. Często stosuje się tu jeden mocny akcent kolorystyczny, który stanowi przeciwwagę dla stonowanych barw. W małych pomieszczeniach jasne odcienie optycznie powiększają przestrzeń.

Sercem minimalizmu są również naturalne materiały. Drewno, szkło i beton to trzy filary, na których opiera się ten styl. Ich naturalność i surowość dodają wnętrzom odpowiedniego charakteru. W minimalizmie jakość ma priorytet nad ilością. Wszystko, od materiałów po meble i sprzęty, powinno być trwałe i służyć przez lata. W minimalizmie dominują też proste kształty – gładkie powierzchnie, brak zbędnych zdobień, proste linie.

Mimo że stonowane barwy i odcienie zdecydowanie przeważają w tym stylu aranżacji, zachęcamy też do wprowadzania cieplejszych akcentów, aby wnętrza nie były zbyt chłodne. Skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy przygotują dla Ciebie projekt kompleksowej aranżacji wnętrz w oparciu o zasady projektów w stylu minimalistycznym.

Zalety minimalizmu

Minimalizm oferuje wiele praktycznych korzyści. Zredukowanie liczby przedmiotów w pomieszczeniu oznacza mniej kurzu i mniej sprzątania. Dzięki temu, że wszystko jest schowane, łatwiej jest utrzymać porządek. Kompleksowa aranżacja wnętrz w stylu minimalistycznym to również sposób na uzyskanie wolnej przestrzeni we wnętrzu – sprzyja ona zarówno koncentracji, jak i wypoczynkowi.

Wnętrza w stylu minimalistycznym są po prostu piękne. Brak chaosu, zastąpiony harmonią i spokojem, wprowadza w nasze życie potrzebne wytchnienie od codziennego zgiełku. Nasze biuro oferuje usługi kompleksowego aranżowania wnętrz – wspólnie stworzymy estetyczną przestrzeń, która zapewni Ci niezbędny komfort.